Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA (ang. needle mesotherapy) – jest jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej stosowanych w celu głębokiego nawilżenia, odżywienia i rewitalizacji skóry. Istotą zabiegu jest wprowadzenie w głębokie warstwy skóry kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak aminokwasy, mikroelementy, witaminy, czynniki wzrostu czy peptydy biomimetyczne, które mają za zadanie poprawić kondycję skóry i zapobiec procesom starzenia.

Podczas mezoterapii, lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje specjalnie dobrany preparat w niewielkich dawkach bezpośrednio do skóry, w zależności od potrzeb i problemów, jakie chcemy zniwelować. Odpowiednio dobrany koktajl składników aktywnych pobudza komórki do produkcji kolagenu, wspomaga również proces tworzenia naczyń krwionośnych, co przyspiesza dotlenienie tkanek, co w naturalny sposób odżywia i rewitalizuje skórę.

Mezoterapia może być stosowana do walki z trądzikiem, cellulitem, bliznami, rozstępami, a także w celu poprawy jędrności i elastyczności skóry, redukcji zmarszczek i oznak starzenia się. Mezoterapia przynosi również znakomite efekty u pacjentów z problemem łysienia o podłożu zarówno telogenowym jak i androgenowym.

Pierwsze efekty mezoterapii można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, a pełna terapia, dająca pożądane efekty składa się z serii 3-6 zabiegów. Iniekcje stymulatorów tkankowych powinny odbywać się cyklicznie co 2-4 tygodnie, a dla podtrzymania efektu kuracji, raz na kilka miesięcy.