dr Englert DermaClinic logo 696-144-646

Laserowe 
odmładzanie
 twarzy

Laserowe odmładzanie twarzy – efekt "baby face" i laserowe usuwanie przebarwień

W Klinice Dermatologii estetycznej zadbamy o każdego, kto chciałby odzyskać młodzieńczy wygląd lub zatrzymać go na dłużej. Nasz doświadczony zespół wykonuje laserowe odmładzanie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz okolicy oczu. 

Korzystanie z nowoczesnego lasera frakcyjnego bazującego na technologiach ablacyjnej, nieablacyjnej i subablacyjnej oraz kwalifikacje naszego zespołu składają się na efekt zabiegu.

Laserowe usuwanie przebarwień – jak to robimy?

Podczas laserowego usuwania przebarwień wykorzystujemy parametry subablacyjne lasera tulowego o długości fali 1927 nm. W czasie zabiegu skoncentrowana wiązka światła oddziaływuje na skórę na granicy naskórka i skóry właściwej i rozbija znajdujące się tam gniazda melaniny, co sprawia, że skóra staje się rozświetlona, wygładzona, wyrównuje się koloryt cery, a widoczne przebarwienia tj. melasma, przebarwienia posłoneczne i pozapalne są istotnie zredukowane nawet po jednym zabiegu.  

Laserowe usuwanie drobnych zmarszczek – jak to robimy?

W celu głębokiej regeneracji skóry, pobudzenia produkcji kolagenu i redukcji zmarszczek korzystamy z parametrów ablacyjnych lasera tulowego. W tym przypadku wiązka światła lasera indukuje procesy koagulacji w górnych warstwach skóry właściwej, jednocześnie nie naruszając warstwy rogowej naskórka, co przekłada się na szybszy okres rekonwalescencji w porównaniu do innych technologii i laserów stosowanych w medycynie estetycznej. Wiązka lasera w sposób kontrolowany tworzy kolumny mikrouszkodzeń w skórze, co stymuluje procesy odbudowy skóry,  pobudza ją do produkcji kolagenu, białek macierzy pozakomórkowej w miejscach, w których pacjent chce pozbyć się zmarszczek oraz oznak starzenia.

Dbając o to, aby wykonanie zabiegu przyniosło jak najlepsze efekty, każdego pacjenta traktujemy indywidualnie. Przeprowadzamy dokładny, specjalistyczny wywiad lekarski, określamy typ jego skóry oraz oceniamy, czy istnieją wskazania do użycia lasera tulowego. 

Aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla pacjenta, stosujemy krem znieczulający – w miejscach, które będzie uszkadzać wiązka światła. Następnie dermatolog dobiera odpowiednie parametry lasera (pod kątem potrzeb skóry), aby jak najlepiej wspomóc produkcję włókien kolagenowych i proces odmładzania.

Czego można spodziewać się po zabiegu z użyciem lasera tulowego?

Uszkadzanie tkanek skóry stymuluje je do odbudowy i pomaga zintensyfikować produkcję kolagenu – białka fibrylarnego odpornego na rozciąganie. Wspomaga to redukcję widoczności zmarszczek, ich spłycenie i wygładzenie skóry na twarzy, dekolcie, dłoniach czy szyi. Natomiast proces rozbijania złogów melaniny na granicy skóry właściwej i naskórka pomaga również pozbyć się nieestetycznych przebarwień, odzyskać cerze blask oraz przywrócić jej wyrównany koloryt.

Czy każdy może poddać się laserowemu usuwaniu zmarszczek i przebarwień?

Zabiegu nie wykonujemy u cierpiących na nowotwory, u pacjentów z niewyrównaną cukrzycą, z aktywnymi stanami zapalnymi skóry takimi jak: opryszczka, liszajec zakaźny oraz w przypadku stanów obniżenia odporności. Nie przeprowadzamy go u ciężarnych, osób aktualnie stosujących miejscowe lub doustne retinoidy oraz zioła i leki fotouczulające, a także na świeżej opaleniźnie i na niedawno peelingowanej skórze.

Laserowe odmładzanie twarzy a rekonwalescencja.

Tuż po zabiegu na twarz nakładamy krem łagodzący zaczerwienienia skóry. Po odmładzaniu twarzy za pomocą lasera frakcyjnego:

 - można odczuwać przez od 12 do 24 h pieczenie skóry;

 - może dojść do łuszczenia się naskórka;

 - należy zrezygnować na kilka dni z siłowni, basenu i z korzystania z sauny;

 - zaleca się używanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+.

Dermatolog wykonujący zabieg może mieć też indywidualne wskazówki postępowania dla pacjenta. Może zalecić np. stosowanie specjalnych kremów regeneracyjnych i nawilżających (w tym preparatów recepturowych).

Laserowe usuwanie przebarwień i zmarszczek za pomocą lasera tulowego to krótki, nieinwazyjny zabieg, po którym można szybko wrócić do codziennej aktywności. Poprzez uszkadzanie tkanek wymusza ich gojenie i przebudowę, co pomaga odzyskać skórze młodzieńczy blask, świeżość, naturalny koloryt oraz zredukować widoczność zmarszczek.