dr Englert DermaClinic logo 696-144-646

Usuwanie
 pieprzyków

Usuwanie pieprzyków w klinice Dr Englert Dermaclinic

Usunięcie pieprzyka (znamienia barwnikowego) jest prostą procedurą medyczną wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Wycinanie pieprzyka bądź laserowe usuwanie znamienia zawsze powinno być poprzedzone odpowiednią diagnostyką i konsultacją z dermatologiem.

Dr Englert Dermaclinic to miejsce, w którym oferujemy kompleksową diagnostykę znamion i bezbolesne metody usuwania zmian skórnych. Zapewniamy:

  • konsultacje z dermatologiem i chirurgiem,

  • badanie diagnostyczne z użyciem wideodermatoskopu,

  • badanie histopatologiczne zmian nowotworowych,

  • bezpieczne metody usuwania zmian (chirurgiczne i laserowe usuwanie pieprzyków),

  • badania i zabiegi z użyciem nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie sprzętu.

Usunięcie pieprzyka — wskazania do zabiegu

Wśród wskazań do usunięcia znamienia barwnikowego wyróżniamy względy zdrowotne i estetyczne. Wycinanie pieprzyków jest również elementem profilaktyki zdrowia. Rozważ konsultację dermatologiczną, jeśli:

  • na Twojej skórze pojawiły się nowe znamiona barwnikowe,

  • zauważasz niepokojące zmiany w obrębie istniejących pieprzyków (m.in. stan zapalny, krwawienie),

  • obserwujesz rozrost, zgrubienie, zmianę zabarwienia lub kształtu znamienia,

  • zastanawiasz się nad usunięciem pieprzyka ze względów estetycznych.

Chirurgiczne usuwanie znamion

Lekarz dermatolog za pomocą wideodermatoskopu ocenia, czy badane znamiona wymagają interwencji chirurgicznej.

Usuwanie pieprzyków następuje w przypadku podejrzenia złośliwych zmian nowotworowych, których nie wolno usuwać innymi metodami. Zabieg jest poprzedzony biopsją i wykonuje go lekarz chirurg z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. 

Wskazania do chirurgicznego usuwania pieprzyków to podejrzenie zmian nowotworowych (które obowiązkowo podlegają badaniu histopatologicznego i nie wolno ich usuwać inną metodą) oraz zmiany odstające, wypukłe, często drażnione i będące przycyzną dyskomfortu pacjenta. Zabieg jest poprzedzony konsultacją dermatologiczną, a następnie chirurg usuwa zmianę z zastosowaniem znieczulenia miejscowego.

Laserowe usuwanie pieprzyków

Znamiona dermalne i bezbarwnikowe mogą być usuwane za pomocą lasera frakcyjnego CO2. To nowoczesna, szybka, precyzyjna i bezbolesna metoda usuwania znamion i blizn. Laserowe usuwanie pieprzyków także poprzedza szczegółowe badanie dermatoskopowe, które pozwala wykluczyć obecność zmian nowotworowych.

Jak wygląda proces gojenia po usunięciu pieprzyka?

Proces gojenia po usunięciu pieprzyka zależy od kilku czynników, m.in. zastosowanej metody, lokalizacji zmiany oraz indywidualnych właściwości skóry pacjenta.

Bezpośrednio po zabiegu rana jest zabezpieczona opatrunkiem, aby chronić ją przed infekcjami i urazami. Miejsce po usuniętym pieprzyku jest zaczerwienione i wkrótce wypełnia się strupkiem, którego nie należy drapać ani dotykać. Tuż po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego i nie wystawiać rany na słońce.

Proces gojenia się rany po usunięciu pieprzyka trwa zazwyczaj kilka tygodni. W tym czasie ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry zgodna z zaleceniami lekarza, która korzystnie wpływa na czas gojenia oraz wygląd blizny.

Cena usunięcia pieprzyka

Na całkowity koszt usunięcia pieprzyka składa się zabieg poprzedzony konsultacją dermatologiczną, dermatoskopią i w razie konieczności także badaniem histopatologicznym. Koszt konsultacji w naszej klinice dermatologicznej wynosi 250 zł, a badanie dermatoskopowe jest wliczone w cenę konsultacji.

Cena usunięcia pieprzyka w Krakowie mieści się w przedziale od 400 do 1000 zł. Szczegółowych informacji na temat kosztów zabiegu oraz wykorzystywanych metod udziela lekarz. Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na konsultację w gabinecie Dr Englert Dermaclinic, skorzystaj z zakładki KONTAKT.