dr Englert DermaClinic logo 696-144-646

usuwanie blizn
 i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów

Blizny powstają na skutek uszkodzenia głębszych warstw skóry właściwej, długiego leczenia  ran i stanów zapalnych. Rozstępy pojawiają się wraz z przybieraniem na wadze, w czasie ciąży, a niektórzy mają do nich skłonności uwarunkowane genetycznie. Skóra się napina, a włókna kolagenowe „pękają” – wtedy dochodzi do powstania czerwonych i białych pasów na udach, brzuchu, a nawet na ramionach.

W Klinice Dermatologii wiemy, że takie defekty na skórze mogą odbierać pewność siebie. Dlatego zajmujemy się laserowym usuwaniem blizn i rozstępów. Zabieg ten często łączymy z mezoterapią z użyciem fibryny bogatopłytkowej

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Krakowie – dowiedz się o nim więcej

Twarz to wizytówka człowieka, dlatego blizny potrądzikowe mogą być powodem m.in. obniżonej samooceny czy problemów w nawiązywaniu relacji z innymi. Nie trzeba ich ukrywać pod grubą warstwą długo wykonywanego makijażu. Leczenie blizn może polegać na zastosowaniu laseroterapii – z wykorzystaniem ablacyjnych parametrów frakcyjnego lasera tulowego. Jak pokazują badania naukowe laser tulowy jest efektywną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych, jednocześnie dobrze tolerowaną przez pacjenta, z krótkim okresem rekonwalescencji. * 

Przeprowadzamy zabieg, podczas którego wiązka światła laserowego uszkadza skórę pacjenta – tam, gdzie znajdują się blizny. Zniszczona tkanka jest w ten sposób zmuszana do tego, aby się odbudować. Tym samym proces ten wspomaga produkcję białka fibrylarnego, czyli włókien kolagenowych. Wypełniają one ubytek, który znajdował się na skórze. Cera staje się na powrót gładka, a jej koloryt wyrównany. 

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Krakowie – w naszej Klinice Dermatologicznej – jest zawsze wykonywane przez specjalistę dermatologa.

Na czym polega usuwanie blizn pooperacyjnych i rozstępów?

Pacjenci z bliznami pooperacyjnymi i z rozstępami chowają swoje ciała pod ubraniami oraz zasłaniają je nawet na plaży.

Jednak również w ich przypadku przeprowadzamy laseroterapię. Leczenie rozstępów i blizn za pomocą lasera frakcyjnego tulowego polega na ablacji. Uszkodzona pod wpływem wysokiej temperatury skóra po pewnym czasie regeneruje się i odbudowuje. Niszczenie tkanek wspomaga zwiększenie aktywności białek i produkcję kolagenu. Dzięki temu proces ablacji pomaga pozbyć się rozstępów i blizn ze skóry, a także wspomaga jej ujędrnienie i uelastycznienie.

Jak wygląda laserowe leczenie blizn i usuwanie rozstępów w Krakowie – w naszej Klinice Dermatologii?

  • Wywiad lekarski

Dermatolog przygląda się skórze pacjenta, jej problemom, a także zbiera informacje na temat jego stanu zdrowia. Ocenia czy są wskazania do zabiegu, czy też nie może być on przeprowadzony. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są ciąża, choroby nowotworowe, opryszczka, stany zapalne skóry, niekontrolowana cukrzyca, stosowanie retinoidów oraz leków i ziół fotouczulających.


  • Znieczulenie i zabieg

Chcemy, aby nasi pacjenci czuli się komfortowo podczas laseroterapii. Dlatego, zanim zaczniemy zabieg, nakładamy na skórę krem znieczulający. Następnie dermatolog ustawia odpowiednie parametry urządzenia i przeprowadza nieinwazyjną laseroterapię.


  • Rekonwalescencja

Już po zabiegu nakładamy na skórę krem łagodzący zaczerwienienia. 

Naturalnym zjawiskiem po laseroterapii jest złuszczanie się naskórka. Natomiast uczucie pieczenia skóry może utrzymywać się od 12 do 24 h od momentu zakończenia zabiegu. Przez kilka dni od jego wykonania warto zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej. Należy też zawsze stosować się do zaleceń pozabiegowych otrzymanych od lekarza.

Uszkodzenie, odbudowa i wspomaganie produkcji kolagenu – na tym polega zabieg z wykorzystaniem frakcyjnego lasera tulowego. Jest nieinwazyjny i bezpieczny, a stymulowany przez niego proces odbudowy skóry pomaga pozbyć się rozstępów i blizn. 

* Kune Lu, Suiqing Cai Efficacy and safety comparison between 1927 nm thulium laser and 2940 nm Er:YAG laser in the treatment of facial atrophic acne scarring: a prospective, simultaneous split-face clinical trial. Lasers Med Sci. 2022; 37(3): 2025–2031. Published online 2021 Nov 26. doi: 10.1007/s10103-021-03465-0