dr Englert DermaClinic logo 696-144-646

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe — wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe to polecany, bezpieczny zabieg medycyny estetycznej wykonywany w celu poprawy kondycji i wyglądu skóry. Wampirzy lifting skutecznie stymuluje skórę do odnowy, działając wygładzająco, rozjaśniająco i odmładzająco.

Na czym polega wampirzy lifting?

Wampirzy lifting, znany również jako terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP — Platelet Rich Plasma), to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wykorzystaniu własnej krwi pacjenta do odmłodzenia i regeneracji skóry. Zabieg składa się z kilku etapów, a jego wykonanie zajmuje około 45 minut.

  1. Pobranie krwi. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi żylnej.

  2. Odwirowanie krwi. Krew jest umieszczana w wirówce, która oddziela osocze bogatopłytkowe od innych składników krwi.

  3. Aplikacja osocza. Uzyskane osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane w obszary skóry, które wymagają regeneracji i odmłodzenia.

Efekty osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne płytki krwi i czynniki wzrostu, które wykazują niezwykle korzystne działanie na skórę — stymulują naturalne procesy naprawcze skóry, poprawiając jej elastyczność, teksturę i koloryt. Wampirzy lifting prowadzi również do tworzenia się nowych struktur kolagenu, co ma szczególne znaczenie w terapii anti-aging.

Dodatkowym atutem metody wykorzystującej krew pacjenta jest znikome ryzyko skutków ubocznych i reakcji alergicznych. Z tego względu wampirzy lifting jest polecany również tym osobom, które mają uczulenie na preparaty wykorzystywane w innych zabiegach regeneracyjnych i odmładzających.

Wampirzy lifting przyczynia się między innymi do:

  • redukcji zmarszczek i drobnych linii,

  • poprawy wyglądu blizn, w tym blizn potrądzikowych,

  • zwiększenia elastyczności i jędrności skóry,

  • poprawy kolorytu i nawilżenia skóry.

Efekty zabiegu są stopniowe i mogą być widoczne już po kilku tygodniach, a pełny efekt uwidacznia się po kilku miesiącach. W niektórych przypadkach zaleca się serię kilku zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Warto wspomnieć, że osocze bogatopłytkowe stosuje się także na skórę głowy, by stymulować wzrost włosów oraz zapobiegać ich nadmiernemu wypadaniu.

Jak przygotować się do zabiegu? Przeciwwskazania do wampirzego liftingu

Przed terapią PRP należy zadbać o jakość krwi, dlatego kilka dni przed zabiegiem warto:

  • pić dużo wody,

  • zrezygnować ze spożywania alkoholu,

  • nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna, czy ibuprom.

Dodatkowe zalecenia pacjent otrzymuje podczas konsultacji poprzedzającej zabieg. Ze względu na fakt, iż osocze bogatopłytkowe jest jednym z najbezpieczniejszych zabiegów, nie ma wielu przeciwwskazań do jego wykonywania. Czynniki wykluczające stanowią w tym przypadku choroby autoimmunologiczne, choroby krwi oraz stany zapalne. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być także ciąża i karmienie piersią.

Osocze bogatopłytkowe — pielęgnacja po zabiegu

Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane w skórę za pomocą cienkiej igły. Krem znieczulający łagodzi ewentualny dyskomfort podczas zabiegu, a zaczerwienienie i miejscowe zasinienia utrzymują się od 24 do 48 godzin.

Twarz po wampirzym liftingu szybko zyskuje lepszy koloryt, staje się gładsza, ujędrniona i bardziej nawilżona, jednak odpowiednia pielęgnacja po terapii PRP wciąż jest bardzo istotna. Przede wszystkim należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. W pierwszym tygodniu po zabiegu warto również unikać wzmożonego wysiłku fizycznego, a także zrezygnować z pływania na basenie, wizyt w saunie, czy solarium.

Zaleca się również, by wszystkie przedmioty mające kontakt ze skórą twarzy (m.in. poszewka poduszki, pędzle do makijażu, czy ręczniki) były czyste.

Cena wampirzego liftingu — Kraków

Cena wampirzego liftingu jest zależna od indywidualnej oferty poszczególnych klinik. Koszt pojedynczego zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Krakowie wynosi zwykle od 600 do 2000 zł. Cena za wampirzy lifting jest z reguły niższa w przypadku pakietu kilku zabiegów. Ceny poszczególnych opcji są widoczne w zakładce Cennik.